O nas

Nasza historia zaczyna się w 1935 roku

W tym roku Dr. Rudolf Hauschka założył przedsiębiorstwo farmaceutyczne WALA. Produkowano tam (i produkuje się do dziś) ponad 900 różnych leków opartych na medycynie antropozoficznej, zawierających rośliny lecznicze oraz substancje naturalne, które mają za zadanie przywrócenie wewnętrznej równowagi całego organizmu i pobudzenie układu immunologicznego. Rytm niesie życie - ta sentencja zasłyszana od Rudolfa Steinera zastosowana w praktyce, stała się podstawą do stworzenia unikalnego procesu uzyskiwania wodnych wyciągów z roślin, zwanego procesem rytmizacji.

W 1962 roku do zespołu firmy WALA dołączyła Elisabeth Sigmund, żeby urzeczywistnić marzenie o stworzeniu specjalnej linii kosmetyków zgodnych z ideą firmy. Dzięki jej niekonwencjonalnym pomysłom i wieloletniemu doświadczeniu oraz głębokiej wiedzy również z zakresu botaniki, pierwsze kosmetyki Dr. Hauschka komponowane tylko na bazie naturalnych składników i zawierające witalne ekstrakty roślinne były gotowe już w 1966 roku.

 

Jeszcze kilka ważnych dat:
1936 - zatwierdzony zostaje znak firmowy WALA (Wärme-Ashe-Licht-Ashe czyli Ciepło-Popiół-Światło-Popiół). Słowa te opisują istotę procesu rytmizacji;
1967 - uruchomienie produkcji kosmetyków Dr. Hauschka;
1999 - wprowadzenie linii kosmetyków do makijażu;
2009 - powstanie serii kosmetycznej Med dla skóry wrażliwej i atopowej.

Obecnie firma WALA zatrudnia ok. 900 pracowników i ma 2 podstawowe działy:
Leki Wala i Kosmetyki Dr. Hauschka (w tym seria Dr. Hauschka Med), które eksportuje do 40 krajów świata.

 


Dr. Rudolf Hauschka (1891-1969)

Studiował chemię, farmakologię, anatomię i psychiatrię. W 1929 roku opracował metodę uzyskiwania wyciągów roślinnych z zastosowaniem procesu rytmizacji do stabilizacji ekstraktów roślinnych. Zwolennik holistycznego spojrzenia na człowieka, jego leczenie i sposobu pielęgnacji skóry. Prekursor myślenia ekologicznego oraz zrównoważonego rozwoju. Uważał, że ludzie nie powinni jedynie eksploatować naturalnych bogactw Ziemi, lecz czuć się odpowiedzialnymi opiekunami własnej planety, realizując to zadanie z największą możliwą miłością i wiedzą.Elisabeth Sigmund (1914 - 2013)

Studiowała medycynę w Wiedniu, a następnie kosmetologię. Założyła własny instytut kosmetyczny, rozpoczęła pracę nad własną serią kosmetyków, która jednak nie do końca spełniała jej oczekiwania. Doszła do przekonania, że opracowane przez nią roślinne kremy mogłyby ewentualnie stanowić bazę dla innych substancji aktywnych i tak oto rozpoczyna się historia naszych kosmetyków. Wraz z Rudolfem Hauschką stworzyła w ramach firmy WALA absolutnie nowatorskie jak na owe czasy całkowicie naturalne kosmetyki.

 

Jako wyłączny Dystrybutor kosmetyków Dr.Hauschka w Polsce, firma POMMARD Marta Kozłowska już od 9 lat z niezmienną dbałością tworzy sieć dystrybucji oraz dba o wizerunek marki w kraju.

Zapraszamy do współpracy i cieszymy się na kontakt z Państwem!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl