Wiedza i Jakość

Unikalność kosmetyków

Stała dbałość o jakość naturalnych surowców
Utrzymanie wysokiej jakości naturalnego kosmetyku i możliwość wyprodukowania go o każdej porze roku jest nie lada wyzwaniem. Uprawa surowców wymaga dalekosiężnego planowania i dokładnego kontrolowania jakości. We własnym, biodynamicznie uprawianym ogrodzie rośnie wiele gatunków roślin leczniczych. Wszystkie inne składniki, w jakie zaopatruje się WALA od dostawców z zewnątrz, podlegają surowej kontroli jakości. O ile to tylko możliwe, pochodzą one z upraw biodynamicznych, kontrolowanych upraw biologicznych lub sprawdzonych źródeł roślin dziko rosnących.
Więcej o składnikach i ogrodzie

Sprawdzona wiedza o roślinach leczniczych
Od założenia firmy WALA przez dr Rudolfa Hauschkę w 1935 r. zgromadziliśmy ogromne zasoby wiedzy na temat roślin leczniczych. Czerpiemy z nich codziennie opracowując kosmetyki Dr. Hauschka... I regularnie je poszerzamy - dla dobra Ciebie i Twojej skóry.

Holistyczne działanie i szacunek dla mądrości skóry
Zawsze ważne jest całościowe spojrzenie. Każdy kosmetyk Dr. Hauschka zawiera wyciągi z roślin leczniczych, tworzące starannie dopracowaną kompozycję. Cenimy każdy jej pojedynczy element, jesteśmy jednak przekonani, że dopiero współdziałanie wszystkich składników gwarantuje szczególnie wysoką jakość naszych produktów i ich holistyczne działanie. Tak samo całościowo traktujemy Twoją skórę. Wiemy, że gdy wzmacniamy czy równoważymy bodźce płynące do skóry, oddziałujemy tym samym na cały organizm.

 

 

Rytm

Pielęgnacja ciała oparta na rytmach życia
Następujące po sobie pory roku, przypływy i odpływy oceanów, kwiaty kwitnące na wiosnę, fazy księżyca, a wreszcie rytmiczne bicie serca czy nieprzerwany, głęboki oddech to wszystko naturalne rytmy, które taktują życie. Skóra też żyje własnym rytmem. Cykl regeneracji naskórka trwa tyle samo, co cykl faz księżyca, 28 dni. W ciągu dnia Twoja skóra pozwala Ci się otworzyć na świat i ludzi, ale również stanowi Twoją barierę ochronną. W ciągu nocy natomiast, kieruje swoje siły do wewnątrz i aktywnie uczestniczy w procesie regeneracji. Wyjątkowa idea pielęgnacji Dr. Hauschka wspiera właśnie ten naturalny rytm skóry.

Tajemnica piękna, którą przed Tobą odkrywamy
Twoja skóra z natury wie jak o siebie zadbać i jak się odnawiać. Nasze Kosmetyki nie wyręczają jej w tym, ale wspierają skórę w jej naturalnych procesach i rytmach oraz pomagają zapewnić właściwą równowagę.

 

 

Jakość i składniki

Jakość jest darem natury
Od natury dla człowieka. To nie tylko hasło firmy WALA, ale raczej wyraz kultury i idei stworzonej przez firmę, znajdujący świadectwo we wszystkich jej produktach. Zarówno leki WALA, jak i kosmetyki Dr. Hauschka zawierają jedynie najwyższej jakości składniki roślinne: wysokowartościowe oleje roślinne jak migdałowy, z awokado, z jojoba czy naturalne woski: wosk pszczeli, wosk candelilla lub wosk różany. Niezwykle ważne w pielęgnacji skóry są zawarte w nich rośliny lecznicze takie jak przelot pospolity, nasturcja, stokrotka, oczar werginijski i wiele innych. Naturalne olejki eteryczne natomiast np. olejek lawendowy, różany lub cytrynowy, nadają naszym produktom ich niepowtarzalne zapachy. To tylko niektóre składniki kosmetyków Dr. Hauschka, zapewniające ich niezastąpioną jakość.

Kontrola jakości posiada istotne znaczenie, gdyż jakość produktów naturalnych jest określana wyłącznie na podstawie jakości poszczególnych naturalnych składników oraz procesu produkcyjnego. Firm WALA posiada własne laboratoria analityczne i mikrobiologiczne, w których wszystkie surowce i gotowe produkty są poddawane ścisłej kontroli. Próbki preparatów są pobierane do badań nie tylko na końcu, ale już na każdym z etapów procesu produkcyjnego. W praktyce stosujemy zawyżone standardy kontroli jakości w porównywaniu z minimum wymaganym zarówno przez prawo farmaceutyczne jak i kosmetyczne.

Możesz być pewny, że nasze kosmetyki:

 • to prawdziwe kosmetyki organiczne, komponowane wyłącznie z wysokiej jakości olejów i wosków roślinnych oraz olejków eterycznych, z wyciągami z roślin leczniczych;
 • ich składniki pochodzą z upraw biodynamicznych, m.in. z własnego ogrodu roślin leczniczych;
 • nie zawierają żadnych syntetycznych substancji konserwujących, barwiących ani zapachowych;
 • są wolne od parabenów, olejów mineralnych, silikonów oraz PEG;
 • nie zawierają żadnych substancji genetycznie modyfikowanych;
 • zostały stworzone przy współpracy lekarzy i kosmetologów;
  a ich skuteczność jest poparta prawie 50 letnią historią firmy
 • umożliwiają zaawansowaną normalizację praktycznie każdego stanu skóry;
 • są testowane dermatologicznie wyłącznie na ochotnikach.

 

 

Certyfikaty

Kosmetyki Dr. Hauschka posiadają certyfikat NaTrue - międzynarodowej organizacji certyfikującej kosmetyki naturalne i organiczne oraz są opatrzone znakiem jakości BDIH „Kontrolowany kosmetyk naturalny” - zrzeszenia niemieckich producentów farmaceutyków, środków ochrony zdrowia, suplementów diety i środków higieny osobistej.

NaTrue
Certyfikat 2016 (PDF)

Kryteria międzynarodowej organizacji NaTrue opracowali wiodący producenci kosmetyków naturalnych, mając na celu jak największą przejrzystość przy produkcji kosmetyków naturalnych i organicznych oraz konieczność zaoferowania klientom produktów o najwyższej jakości.
Jako członek założyciel organizacji NaTrue, WALA była bezpośrednio zaangażowana we wdrażanie jej standardów i całkowicie przestrzega kryteriów NaTrue. Dlatego jako jedna z pierwszych firm zakończyła proces certyfikacji wszystkich swoich produktów.

Standardy NaTrue występują w trzech kategoriach:

 • Kosmetyki naturalne,
 • Kosmetyki naturalne z 70% zawartością organiczną,
 • Kosmetyki naturalne z 95% zawartością organiczną.

Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie: www.natrue.org

BDIH
Certyfikat 2016 (PDF)

Standardy stosowane przy produkcji kosmetyków Dr. Hauschka przewyższają standardy określone przez BDIH i wykluczają stosowanie środków konserwujących powszechnie dopuszczonych do użycia przez BDIH. Kosmetyki Dr. Hauschka nie zawierają także żadnych substancji genetycznie modyfikowanych.
BDIH zostało powołane do życia w wyniku rosnącej potrzeby opracowania kryteriów prawdziwie naturalnych produktów dostępnych na rynku. Standardy jakości określane przez BDIH obejmują zarówno wstępną obróbkę surowców, proces produkcyjny, jak i proces pakowania produktów oraz ochronę naturalnego środowiska i zagadnienia społeczne. Każde przedsiębiorstwo posiadające certyfikat jakości BDIH jest poddawane potrójnej kontroli dokonywanej przez Niezależny Instytut Kontroli Jakości w celu zapewnienia zgodności z obowiązującym standardem. Jedynie takie produkty do pielęgnacji skóry, które spełniły wszystkie te wymogi uzyskują certyfikat jakości BDIH.

Więcej informacji o standardach BDIH znajdziesz tutaj: www.kontrollierte-naturkosmetik.de

 

 

Zrównoważony rozwój

Przedsiębiorstwo, które jest jak kwitnący ogród
Naturalne cykle przyrody i siła tkwiąca w czystych składnikach to podstawy, na których od zawsze tworzymy wszystkie kosmetyki Dr. Hauschka i leki WALA. Wyobraźmy sobie naszą firmę jako kwitnący ogród: pracujemy w nim z pełną odpowiedzialnością i troską, działamy zgodnie z rytmami natury, doceniamy pracę własnych rąk i na własne oczy widzimy wartość zdrowego kompostu oraz urodzajnych plonów.

Taki ogród istnieje naprawdę
Nasz ogród istnieje naprawdę i jest sercem całej firmy. Widać go z okien budynku w Eckwälden (Badenia-Wirtenbergia, Niemcy), gdzie mieści się nasza siedziba. Na obszarze około 4,5 h uprawiamy około 150 gatunków różnych roślin leczniczych. Stosujemy biodynamiczne metody uprawy. Uprawiamy szlachetne róże i zwykłe stokrotki, które choć uznawane przez niektórych po prostu za polne kwiatki, są ważnym składnikiem używanym w pielęgnacji twarzy, gdyż poprawiają metabolizm skóry. Siejemy nasiona z własnych roślin i dbamy o własne sadzonki. A kiedy nadchodzi czas zbiorów pracownicy wielu rożnych działów WALI zbierają się by pomagać przy pracy w ogrodzie.

Naturalne składniki pochodzące z upraw biodynamicznych
Metoda biodynamiczna została stworzona w 1924 roku i traktuje ogród jako zamknięty ekosystem. Nasiona, kompost i gleba pod uprawę pochodzą z jednego źródła, z własnego ogrodu. Ogrodnicy wykorzystują różne preparaty roślinne, aby kompost był lepiej przetworzony i aby rośliny mogły się lepiej bronić przed szkodnikami i chorobami. Przy uprawie roślin istotna jest również praca rąk. Przy wysiewaniu i zbiorach ogrodnicy pracują zgodnie z rytmem natury. W efekcie rośliny z takiego ogrodu są mocne i zdrowe. I tylko takie mogą być bazą dla kosmetyków Dr. Hauschka.

Firma WALA uprawia swój ogród niedaleko Stuttgartu, na zboczu schwäbische Alb od lat 50 ubiegłego wieku. Między stawem porośniętym liliami, strumykiem a ulami, na kwiecistych łąkach na brzegu lasu, żyją pszczoły oraz dzikie zimorodki, salamandry, ważki oraz żółwie i czują się jak u siebie w domu.

 

 

Uprawy za granicą

Firma WALA posiada własne uprawy na całym świecie i dzięki temu zapewnia sobie zawsze wysoką jakość surowców oraz ich wystarczającą ilość. Wspierając biodynamiczną uprawę roli oraz stosując zasadę Sprawiedliwego Handlu (Fair Trade), umożliwia ludziom z biedniejszych krajów świata lepszą, samodzielną przyszłość oraz pomaga dbać i odnawiać zasoby naturalne gleby, tak by jej bogactwo służyło również przyszłym pokoleniom. Przykładem takiego działania może być założenie instalacji do pozyskiwanie masła shea z certyfikowanych plantacji w afrykańskim Burkina Faso czy eterycznych olejków różanych z upraw róży damasceńskiej w Afganistanie, Iranie czy Bułgarii. Dla wielu afgańskich rolników i ich rodzin możliwość uprawy róż stała się zdrową alternatywą do uprawy opium.

 

 

Doświadczenia na zwierzętach

Kosmetyki Dr. Hauschka nigdy nie były i nie są testowane na zwierzętach w całym cyklu ich produkcji. Ludzie nie mają prawa narażać zwierząt na cierpienia związane z prowadzeniem badań. Uważamy, że zadaniem człowieka jest opieka i leczenie zwierząt z zastosowaniem najnowszych osiągnięć nauki i metod terapeutycznych.

Nasze Kosmetyki są testowane dermatologicznie wyłącznie na ochotnikach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl